Przeprowadź Design Sprint

Design Sprint z Movade

Cześć, nazywam się Mariusz i od 2015 roku przeprowadziłem ponad 30 sprintów projektowych. Opanowaliśmy je i udoskonaliliśmy, aby były skuteczne i odnosiły większy sukces.

Sprint projektowy
Zamów Design Sprint
25 000zł

Zweryfikuj pomysł poprzez Design Sprint

Przeprowadzamy 5-dniowy sprinty projektowe Mamy tylko tydzień na stworzenie nowego produktu lub przeprojektowanie istniejącego. Kompresujemy miesięce pracy w jeden tydzień, aby zweryfikować wybrany kierunek biznesowy.

Mariusz Muraszko Head of UX - Movade
Porozmawiajmy o UX
Design Sprint Schedule

Zainwestuj tydzień by zweryfikować kierunek

Oferujemy dogłębny i skuteczny sposób na zweryfikowanie pomysłu na biznes. Jedno wyzwanie, pięć dni i grupa zaangażowanych interesariuszy i moderatorów.

bitmap
mariusz
Zbuduj produkt we właściwy sposób

Nasz sprint charakteryzuje się dążeniem do jak najszybszej, względnie taniej weryfikacji założeń projektu. Stworzyliśmy proces i narzędzia dostosowane do realiów pracy w różnych innowacyjnych inicjatywach. Cały 5-dniowy sprint jest bardzo przekrojowy i kompleksowy.

5-dniowy sprint
Jaki jest jego przebieg?

carousel-1

Dzień 1:
Perspektywa biznesu vs perspektywa użytkownika

Pierwszego dnia chcemy zebrać dane wejściowe i informacje od każdego interesariusza projektu.

Definiujemy ograniczenia biznesowe, wymagania oraz potrzeby użytkowników i zadania do wykonania. Przeprowadzamy wywiady z końcowymi użytkownikami i definiujemy podstawowe persony. Wypowiadane są cele, strategie i ograniczenia na wysokim poziomie.

carousel-2

Dzień 2:
Przepracowanie problemów i rozwiązań

Fundament to dobrze zdefiniowane problemy i ich potencjalne rozwiązania. Myślimy o rozwiązaniach największych wyzwań.

Pobudzamy naszą kreatywność do znajdowania innowacyjnych sposobów rozwiązywania starych problemów w nowy sposób. Wszystko zaczyna się od szukania inspiracji i trendów na rynku, szukania własnego i unikalnego sposobu odróżnienia produktu od innych usług.

carousel-3

Dzień 3: Wybierz właściwe
rozwiązanie - szkicowanie

Trzeci dzień zaczynamy od wielu pomysłów z poprzedniego dnia. Początkowym zadaniem jest wybór wąskiej grupy potencjalnych rozwiązań do dalszego rozwoju. Uczestnicy są podzieleni na grupy. Każda z grup ma koncepcję do dalszego rozwoju. W efekcie powstają trzy dojrzałe koncepcje przedstawione przez liderów grup.

carousel-4

Dzień 4:
Tworzenie prototypu

Czwartego dnia mocniej zaangażowany jest zespół Movade - pracując nad stworzeniem prototypu. Wybrane rozwiązanie jest dopracowane. Naszą rolą jest stworzenie prototypu Twojego produktu, który „sprzedaje” i komunikuje wartość w produkcie. Jednocześnie zespół klienta pracuje nad określeniem ograniczeń biznesowych i technologicznych, myśląc o pierwszym wydaniu produktu. Trwa intensywny proces rekrutacji uczestników do jutrzejszego testu, chociaż najlepiej zarezerwować je z wyprzedzeniem.

carousel-5

Dzień 5:
Testowanie prototypu z użytkownikami

Ostatni dzień to testowanie rozwiązania i zebranie opinii od potencjalnych użytkowników końcowych. Zespół projektowy jest podzielony na grupy i poproszony o przeprowadzenie wywiadów. Niektóre wywiady są przeprowadzane osobiście, niektóre zdalnie. Naszym celem jest zweryfikowanie hipotezy, potwierdzenie, co działało dobrze i co wymagało dalszych ulepszeń w celu wdrożenia udanego produktu.

Następny krok:
Pokaż zebrane wyniki zarządowi / osobom decyzyjnym

Mając prototyp w ręku i prawdziwe spostrzeżenia użytkowników (nawet nagrania wideo), możesz przedstawić wszystkie wyniki decydentom. Na koniec zdecyduj, czy jesteś gotowy do iteracji i ulepszenia produktu, czy po prostu spróbuj dalej sprzedawać obecny prototyp i ulepsz opracowaną koncepcję produktu.

bitmap
Porozmawiajmy o UX

Porozmawiajmy o tym, jak możemy usprawnić proces projektowania w Twojej organizacji.

Na pewno masz pytania i wątpliwości, bo każdy projekt jest wyjątkowy. To normalne, ale od czego tu jestem? Umów się na 45 minut rozmowy, aby uzyskać więcej informacji na temat naszej firmy zespołu, przebiegu prac i umiejętności. Zawsze miło jest poznać nową osobę.

Skontaktuje się w ciagu 24h